Mózg i serce – korelacja w ujęciu naukowym i praktycznym

„Umysł dąży do wyznaczania podziałów. Będzie nakłaniał do zachowania odrębności, do porównań, szukania różnic, sięgania po jak najwięcej. […] Serce natomiast pragnie tworzenia więzi i wzajemnego dzielenia się wszystkim, co mamy do dyspozycji. Chce nam pokazać, że między ludźmi nie ma różnic i że ostatecznie wszyscy jesteśmy tacy sami.”*

Bez wątpienia zewsząd otacza nad dualizm. Dzielimy na dobre i złe, nagrodę i karę, działamy pod wpływem analizy lub afektu, logicznie lub nielogicznie. Skąd pochodzi reakcja i jakie są jej szlaki? Czy ośrodkowy układ nerwowy jest sprawcą czy wykonawcą? Powiesz, że to oczywiste i proste – istnieje część czuciowa do odbioru, ruchowa do działania i autonomiczna – niezależna od naszej woli.
Tak mówi nauka dzisiaj w podręcznikach. Jednak są już badania, które tę teorię rozszerzają. Takie smaczki wyszukałam, sprawdziłam i teraz opowiadam.


Porywam się na arcytrudną sztukę przedstawienia Ci funkcjonowania mózgu i serca jako wzajemnej korelacji klinicznej. Będzie o nerwie błędnym, układzie limbicznym i neurohormonach. O tym, jakie myśli aktywują konkretne obszary w mózgu. Jak można się łatwo programować.
Po warsztacie uczestnicy dostaną bibliografię, na której zbudowałam ten warsztat. Wszystko co powiem, udokumentuję, wysnuję hipotezy, które być może Cię zaskoczą…Warsztat ponadto będzie miał formę praktyczną, doświadczalną, zatem ubierz się wygodnie 🙂
Gdzie?
Nasza Przestrzeń Kosmiczna, ul. Tęczowa 3 we Wrocławiu
Kiedy?
26. listopada 2017 r. (nd) od 17 do 19
Cena:
70 zł / os.
60 zł dla uczestników kursu „Joga i Ty”

Prowadząca:
Lucy. Mogłabym utożsamić się z bohaterką tego filmu, byłoby to bardzo przyjemne, zapewne. Anatomią fascynuję się odkąd zetknęłam się z farmacją, czyli od 2010 roku. Następnie poszerzałam wiedzę na fizjoterapii, by na osteopatii skończyć (jak na razie). Tę wiedzę okraszam nauczaniem starożytnych jogów, porównuję, badam, doświadczam, odczuwam, jestem.
Więcej o mnie przeczytasz tutaj: www.jogapurusza.pl/o-mnie
Ilość miejsc ograniczona. Rezerwację miejsca zapewnia zgłoszenie mailowe lucy.joga@gmail.com
lub smsem 509058776
lub wiadomością na FP Joga Purusza
ORAZ wpłata zaliczki 30 zł na konto podane w zwrotnej wiadomości lub wpłata na miejscu w NASzA – Przestrzeń Kosmiczna
//fot. www.wearechange.org
*James R. Doty – Mózg i serce, magiczny duet
w kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *